Bioptron

 

Wszystkie urządzenia do Terapii Światłem BIOPTRON są produkowane w Szwajcarii przez firmę BIOPTRON AG.
BIOPTRON AG jest szwajcarską firmą, która stała się członkiem Grupy Zepter w połowie lat dziewięćdziesiątych. Wybitne rezultaty w dziedzinie terapii światłem są efektem badań naukowych, doświadczenia oraz potencjału fachowej wiedzy Grupy Zepter. Wyniki tych badań są ustawicznie wdrażane do produkcji Systemu Terapii Światłem BIOPTRON.


Wszystkie aparaty BIOPTRON są urządzeniami medycznymi wykorzystywanymi profesjonalnie - w szpitalach, gabinetach rehabilitacyjnych, salonach piękności, centrach sportowych oraz w domu. Ze względu na innowacyjna technologię aparaty BIOPTRON są  proste i bezpieczne w użyciu. Wszystkie aparaty BIOPTRON oferowane przez firmę ZEPTER posiadają takie same charakterystyki fizyko-świetlne i wywierają taki sam korzystny skutek na organizm ludzki.

Do każdego urządzenia dostępne są statywy, które pozwalają na dogodne ustawienie, zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkownika. Dzięki temu każda część ciała jest łatwo dostępna do zabiegu, zapewniając użytkownikowi relaksującą i miłą kurację.

 

 

 

BIOPTRON Pro1

KLIKNIJ I KUP PRZEZ INTERNET>>

Aparat został zaprojektowany tak, aby można było prowadzić Leczenie Światłem Lampy BIOPTRON Pro1 w domu, w szpitalu, w ośrodkach sanatoryjnych, salonach kosmetycznych, klubach fitness oraz centrach terapeutycznych. . Urządzenie jest dostępne wraz z ergonomicznym statywem podłogowym lub statywem stołowym, umożliwiającymi dostosowanie pozycji w warunkach domowych i szpitalnych. Łatwo dostosowana wysokość i kąt nachylenia głowicy, a także możliwość odwrócenia głowicy urządzenia o pełne 360°, pozwala na dogodne użytkowanie urządzenia niemal w każdej pozycji. Cykl leczenia można bez problemu zaprogramować za pomocą panelu kontrolnego nawet na 30 sekund. Wbudowany drążek dystansowy gwarantuje utrzymanie optymalnej odległość od powierzchni skóry. Dodatkowo, urządzenie wyposażono w pokrowiec ochronny zapobiegający przedostawaniu się zanieczyszczeń. Ponadto BIOPTRON Pro 1 posiada wygodną matę (matę można poddać odkażeniu, wymienić lub umyć).
 

  

 

 

Dane techniczne:
- Średnica filtra BIOPTRON Pro 1 wynosi około 11 cm.

- Zasilanie: 100-240 V~, 50/60 Hz
- Pobór prądu: 160 VA
- Moc halogenu: 50 W
- Klasa ochrony: Klasa II , IP 20
- Waga: 3,4 kg (ze statywem podłogowym: 7,8 kg)
- Temperatura podczas używania: +10°C do +40°C
- Temperatura podczas przechowywania: +5°C do + 45°C
- Długość fali: 480 - 3400 nm
- Stopień polaryzacji: >95% (590 - 1550 nm)
- Średnia gęstość mocy: średnio 40 mW/cm2
- Wydatek energetyczny: średnio 2.4 J/cm2
- Znak CE:

 

  BIOPTRON 2

KLIKNIJ I KUP PRZEZ INTERNET>>

Urządzenie medyczne BIOPTRON 2 zostało zaprojektowane do użytku profesjonalnego - w szpitalach, centrach sportowych i salonach kosmetycznych co jednak, z powodu innowacyjnej budowy, nie wyklucza tego urządzenia z zastosowania domowego. Czas trwania każdej sesji kuracji możemy łatwo ustawić i kontrolować za pomocą wbudowanego timera z wyświetlaczem - aż do 95 minut, z podziałem na jednominutowe stopnie i jest sterowany przez zintegrowany przełącznik elektroniczny z płynnym włączaniem/wyłączaniem. Konstrukcja urządzenia BIOPTRON 2 umożliwia łatwe ustawienie go w różnych pozycjach, co umożliwia poddanie kuracji całego ciała pacjenta.

 

   

 

 Dane techniczne:
- Średnica filtra lampy BIOPTRON 2 wynosi około 15 cm
- Zasilanie: 100-240 V~, 50/60 Hz
- Pobór prądu: 1,4-1,0 A

- Moc halogenu: 90 W
- Bezpiecznik: T2A/250 V
- Klasa ochrony: Klasa I, IP 20
- Waga: 4,3 kg (bez statywu)
- Temperatura podczas używania: +10°C do +40°C
- Temperatura podczas przechowywania: +5°C do + 45°C
- Długość fali: 480 - 3400 nm
- Stopień polaryzacji: >95% (590 - 1550 nm)
- Średnia gęstość mocy: średnio 40 mW/cm2
- Wydatek energetyczny: średnio 2.4 J/cm2
- Znak CE:

  

 

BIOPTRON MedAll

KLIKNIJ I KUP PRZEZ INTERNET>>

Łatwy w użyciu, całkowicie bezpieczny, o wielkiej mocy, lecz łagodny, o stylowym wzornictwie i najnowocześniejszej technologii jest zaprojektowany dla użytku w domu, w szpitalach i instytucjach specjalistycznych, w ośrodkach sportowych i wellness. Ergonomiczny, łatwy w obsłudze, przenośny, można zabrać go wszędzie i zaprogramować w dowolnym czasie dzięki zintegrowanemu zegarowi (wskaźnikowi czasu) oraz najnowocześniejszemu wyświetlaczowi. Filtr o średnicy 5 cm zapewnia wygodną aplikację terapii światłem na całym ciele, od najmniejszych do największych powierzchni, które mają zostać poddane leczeniu. Zaoszczędzisz energię, czas i pieniądze ponieważ innowacyjna funkcja trybu czuwania (sleep mode) zużywa tylko 0,5 W mocy w trybie czuwania, więc urządzenie jest gotowe do użycia o każdej porze, gdy tylko tego potrzebujesz, bez marnowania energii. Urządzenie jest dostępne z podłogowym statywem oraz poręcznym podróżnym etui, w celu bezpiecznego przechowywania i transportu.

 

 

        

 

 Dane techniczne:

- Średnica filtra ok.:  5 cm
- Zasilanie: 100-230 V~, 50/60 Hz
- Pobór prądu: 0,29-0,12 A
- Moc źródła światła: 20 W
- Klasa bezpieczeństwa: Class II, IP 20
- Typ urządzenia: Typ BF
- Waga bez statywu: 0,5 kg
- Temperatura: - podczas użycia: od +10°C do +30°C;
podcz as przechowywania:  od 0°C do +40°C

- Długość fali: 480 - 3400 nm
- Stopień polaryzacji: >95% (590 - 1550 nm)
- Gęstość mocy: śr. 40 mW/cm2
- Wydatek energetyczny na min.: śr. 2.4 J/cm2
- Oznaczenia CE (EU)  

 

 

System Terapii Światłem BIOPTRON

Wszystkie aparaty BIOPTRON są urządzeniami medycznymi i posiadają wszystkie niezbędne Certyfikaty.

Certyfikat potwierdzenia jakości (EN ISO 9001)

Certyfikat potwierdzenia jakości systemu (dyrektywa 93/42/EEC)

Certyfikat potwierdzenia jakości (EN ISO 13485)


 

 

 

Zapisz